Новачок СК «Дніпро-1» Олексій Хобленко розповів порталу ua-football.com про чемпіонство в Білорусі і причини повернення в чемпіонат України.

— Олексій, недавно ти підписав контракт з «Дніпром-1», хоча вдало провів сезон в брестському «Динамо», де став чемпіоном Білорусі. Чому вирішив змінити обстановку?

— Особливих причин не було. У мене закінчувався контракт. Мені пропонували його продовжити. Думав над цим. Але також був розговор з Дмитром Михайленком, ми давно спілкувалися. Він висловив зацікавленість, щоб я перейшов в «Дніпро-1». Мені сподобалася пропозиція від дніпрян, хочеться спробувати в цій команді свої сили, знову повернутися в чемпіонат України. Для мене це новий виклик.

— В останній грі чемпіонату Білорусі тебе вже не було в заявці на матч проти мінського «Динамо». Вже знав, що не залишишся в брестському «Динамо»?

— Перед грою тренер сказав, що я вже можу не готуватися до цієї гри, щоб вирішував свої питання з клубом. Тоді я ще рішення не прийняв, але зараз вважаю, що вчинив правильно, давши згоду «Дніпру-1».

— Ліга чемпіонів з Брестом не приваблювала?

— Звичайно, розумів, що відмовляюся від шансу зіграти в кваліфікації Ліги чемпіонів, можливо, Ліги Європи. Але я сподіваюся, що з «Дніпром-1» ми теж доб’ємося високих цілей і ще поборемося за зону єврокубків в найближчому майбутньому.

— Виграти чемпіонство в Білорусі було складно?

— Майже до останнього туру була боротьба. Напевно, вже тільки в чемпіонській грі з «Вітебськом» на 90-й хвилині повірили, що стали чемпіонами. До цього три тижні був смутний час. В іграх з «Іслочью» і «Шахтарем» з Солігорська ми зіграли внічию, але в цьому нам «допомогли» судді, інакше ми б стали чемпіонами раніше. Тому довелося понервувати. Розуміли, що в домашній грі з «Вітебськом» треба виграти і стати чемпіонами.

— Ти забив за «Динамо-Брест» дев’ять голів. Задоволений цим показником?

— Не можу бути задоволеним. Звичайно, хотілося відзначитися більше. Я зіграв достатньо часу, щоб забивати частіше. Сподіваюся, в «Дніпрі-1» результативність буде ще краще.

— У Бресті грають українці Нойок та Мілевський. Яка їхня роль в цій команді?

— У них роль лідерів. Але ми там вважалися легіонерами, хоча Артем Мілевський народився в Білорусі, Саша Нойок вже грає більше трьох років. Так що вони допомагали мені адаптуватися. Ці гравці дуже важливі для команди, їх якості допомогли «Динамо» стати чемпіоном. Колектив у Бресті відмінний, він мені запам’ятається назавжди.

— З Хачеріді, який підписав контракт з Брестом, бачилися?

— Так, він тренувався з командою, підтримував форму.

— Він підсилить білоруський колектив?

— Звичайно, без сумніву. Хоча у нього не було ігрової практики, але видно, що це дуже сильний футболіст, який обов’язково підсилить Брест.

— Брестське «Динамо» можна порівняти з якоюсь командою з України?

— Навряд чи. У «Динамо» в Бресті був дуже згуртований колектив.

— Що найбільше здивувало в Білорусі в нефутбольному житті?

— Напевно, їх манера дуже повільно їздити на машинах. Зрозуміло, що всі дотримуються правила, швидкісний режим, але вони їздять там дійсно не поспішаючи. В цілому, це схожа країна з Україною, близька мову. Мені було там комфортно. З вдячністю сприймаю час, проведений в Білорусі.

— Їх чемпіонат сильніший за український?

— Рівень майже такий же. В Україні я був тільки в «Чорноморці». Але все-таки УПЛ, мені здається, трохи сильніше. Наші команди-аутсайдери точно сильніше колективів, які борються за виживання у вищій лізі Білорусі.

Мені не особливо подобалося грати виїзні матчі в їхньому чемпіонаті. А ось в домашніх стінах у Бреста була божевільна підтримка, атмосфера, в місті був футбольний бум.

— До Бреста ти грав в «Леху». Не було бажання знову поїхати в Польщу?

— Там я грав в оренді. Може, треба було їхати на повноцінний контракт. Але, в будь-якому випадку, мені там сподобалося, це був досвід виступу в європейському клубі. Пропозиції з Польщі були, звали. Але я налаштував себе, що повернуся в Україну і прийму пропозицію «Дніпра-1».

— Бачив ігри «Дніпра-1» в чемпіонаті?

— Так, дивився останній матч з «Олександрією». Команда отримала несправедливе поразку. Сподіваюся, що навесні команда буде грати ще краще і зроблю все можливе, щоб поліпшити результати «Дніпра-1».

— Знаєш когось із гравців нової команди?

— Знайомий з Дімою Коркішком, Олександром Сватком. У відпустці ми відпочивали разом, тому вже маю достатньо інформації про команду.

Пресслужба СК «Дніпро-1» за матеріалами ua-football.com