Післяматчева пресконференція головного тренера СК «Дніпро-1» Ігоря Йовічевіча.

— Вболівальники дуже турбувалися, якою буде команда після паузи. Якою ви її побачили? Чи все сподобалося?

— По-перше, вітаю хлопців із сьогоднішньою грою, яка була для нас дуже важливою. З першого дня зборів команда показала амбіції, бажання та готовність, розуміючи ситуацію. І тонус, якого вони дотримувалися, перенесли у перший тур чемпіонату. Це для нас дуже важливі три очки. І не лише сама перемога, а через багато факторів, які важливі для нас, як для команди. Сьогодні, вважаю, перемогли заслужено. Повністю контролювали гру як з м’ячем, так і без нього. Мали закривати матч раніше, аби спокійніше було. 2:0 – завжди неприємний результат, адже суперник може забити, і тоді не знаєш, чи захищатись, чи атакувати. Хоча я не проти вигравати кожний матч 2:0, тож нехай сумніви будуть й надалі. З м’ячем ми мали чітку ідею, а без м’яча знали, як пресингувати «Інгулець». У першому таймі неприємності нам робив Запорожець, який через довгий м’яч падав у зовнішню ротацію, і після паса в глибину на Січінаву виникали проблемні ситуації. Ми готувалися до такого, і, незважаючи на один випадок, коли він втік від Логінова, загалом тримали під контролем цю ситуацію. Неприємні завжди у них стандарти у виконанні Бартуловича. Але відзначу ще раз, що футболісти виконали план на гру у роботі з м’ячем, як поводитися без м’яча, що робити у перехідних моментах після відбору, після втрати – за це можу лише подякувати команді. Тепер готуємося з натхненням до бою з «Олімпіком».

— Прокоментуйте гру Маріо Чуже, який тільки приїхав…

— Я його знаю вже декілька років, розумію його бійцівські якості та футбольний інтелект. Знаю, що з часом він буде ще краще. Останнім часом він не мав ігрової практики через конкуренцію у першому складі «Динамо» Загреб. З часом він тут її отримує та принесе багато користі команді.

— Як будуватиметься підготовка до матчу з «Олімпіком» з урахуванням важких погодних умов та незрозумілого стану поля, на якому пройде матч?

— Це вже фактори, на які ми не можемо вплинути. Будемо чекати рішення федерації з приводу цього матчу. Знаю, що ігри дубля та Ю-19 вже перенесли. Ми будемо готуватися із завтрашнього дня, щоб дух та характер, які показала сьогодні команда, збереглися.

Я б хотів, до речі, подякувати працівникам «Дніпро-Арени», бо такий газон – це розкіш. Ви бачили, які різні за своїм станом були поля в Україні. А в нас була ніби весна. Це дає нам якість у грі і полегшує умови. Дуже велика подяка за це!

— Коли ми побачимо Білла у першій команді?

— Білл та Вагнер – це футболісти, яким потрібен час для адаптації в українському чемпіонаті. Він набагато динамічніший, ніж чемпіонати, де вони грали, тут більше боротьби. Ми мусимо розуміти це і поступово їх залучати, аби не спалити одразу. Їм потрібно адаптуватися і до харчування, і до побуту, і до клімату. Вони вперше, напевно, сніг побачили. Для того і існує клуб, тренерський штаб, щоб поступово підвести їх до команди. Звичайно, вони мають свої футбольні якості, і мають працювати на команду. Тут хотілося б наголосити, як сказав один директор з українського чемпіонату, по-перше, треба працювати на інтереси клуба, потім – на інтереси команди, і тільки втретє – на власні інтереси.

— Що скажете про Дугласа, який показав приклад молодим співвітчизникам, зігравши у класний футбол?

— Дуже хороший його матч. Напевно, ви добре пам’ятаєте його у кращі часи 5-6 років тому. Єдина проблема, що минулого року він тривалий час не тренувався з командою через ушкодження. А для таких габаритних футболістів потрібно багато часу, аби повернутися до ігрового тонусу. Був і Довбик, який довго оговтувався після травми, і Сваток, і Адамюк. Багато хто не був у тонусі, але ці зимові збори дали нам ніби повітря. Поставили речі на свої місця та є конкурентноздатними.

— Кому дарує перемогу команда? І наскільки важливим є цей результат для емоцій, з якими команда готуватиметься до наступних матчів у важкій ситуації?

— У нашій ситуації кожен матч – як фінал. Ставимося дуже відповідально та робитимемо все можливе, щоб у кожному матчі гідно виглядати, контролювати гру, битися та перемагати. Треба вигравати у будь-кого, незалежно від назви. Ми віримо у власні сили та роботу. Сьогоднішній результат є наслідком плану на гру. Футболісти чудово зрозуміли, що робити у кожній фазі гри. Результат не має бути тягарем. Він приходить, коли виконуєш те, що потрібно.

А перемогу даруємо, в першу чергу, вболівальникам. Якби вони були на стадіоні, отримали б задоволення. Я не можу дочекатися їхнього повернення на трибуни, аби вони дали нам імпульс. Ми будемо гризти землю за повних трибун. А по-друге, хочу подякувати та привітати Валерія Городова, легенду Дніпра, із 60-річчям. Ми проспівали йому вже «Многая літа» у роздягальні і бажаємо йому багато здоров’я та натхнення.