Післяматчева пресконференція головного тренера СК «Дніпро-1» Ігоря Йовічевіча.

— Важкий, дуже важкий матч проти дуже незручного суперника, який не дозволяє багато створювати. Це доводить те, що в останніх чотирьох матчах вони пропустили лише один гол, забивши сім. Ми говоримо про команду, солідну в оборонних діях за рахунок кількості. Два вінгери грають як два латералі, а попереду Сергійчук користується простором та дуже добре чіпляється. Він наполегливий та впертий і створює багато незручних ситуацій будь-яким центральним захисникам. Ми в першому таймі мали декілька епізодів, в яких не зрозуміли, як діяти проти нього. Зробили корекцію, стали ближче і нейтралізували його у контратаках. У другому таймі набагато більше виходило і в нас попереду. Команда додавала по ходу матчу, і гол був питанням часу. Освіжили гру й заміни. За рахунок командних дій та віри до кінця ми забили переможний гол та отримали три великі очки. Вони є дуже вагомими для нас. Не завжди виходить гарна гра, коли кайфуєш з м’ячем, домінуєш. Є ігри, де не йде, де динаміка паса не була оптимальною, де повільно грали і не міняли напрямок атак, як бажали. Але у другому таймі додали і награли на один гол, хоча були епізоди, коли могли забити ще.

— Була жорстка гра, і травми зазнав Назаренко…

— Дуже шкода через це. Наскільки ми щасливі через результат, працю та зусилля, які доклали – і настільки мені шкода Назаренка. Не виглядає добре. Суперник вийшов на нього з шипами, і він зараз не може стати на ногу. Будемо робити МРТ, але коліно не виглядає добре. Хороший пацан і дуже добрий футболіст. Шкода його і шкода усю команду.

— Здалося, що й Гуцуляка ви замінили через ушкодження…

— В нього є невеликий дискомфорт. Так, вийшли два вінгери, але на лавці ми маємо ще Білла, Чуже, які можуть своїми діями загострити та освіжити команду. Так і сталося. Для досягнення цілей потрібна вся команда, а не лише 11 виконавців. У марафоні, яким є чемпіонат, це надзвичайно можлива. Одним складом можна виграти 1-2 матчі, але неможливо досягти мети без цілої команди. Тому всі почувають себе важливими, відбувається ротація. Сьогодні забив Чуже. Це дуже важливо для нього, щоб він повернувся до форми, в якій перебував в минулому чемпіонаті. Він постійно має якийсь дискомфорт, що не дозволяє йому вийти на пік. Тому ми хочемо, щоб він набрав форму та приніс багато користі команді.

— Як проходить адаптація Нельсона?

— Він дуже добре адаптується. Він інтелігентний, розумний, досвідчений як людина і як футболіст. 25 років, 150 ігор у португальському чемпіонаті, одружений, має дітей. Він емоційно стабільний. Він розуміє, куди прийшов, йому подобається місто, база, харчування. Команда його сприйняла, і він демонструє респект. Як футболіст дуже кваліфікований, спокійний, читає гру, з м’ячем дуже хороший. В нього зараз просто маленька адаптація. І є моменти в Кубку. Подивимось, яка ротація буде у Кубку, щоб на гру із Зорею всі були на піку.

— Ще Кубок попереду…

— Так, зараз можемо вже думати про ВПК. Уже маємо досвід минулорічний зустрічі з ними. Позитивна річ у тому, що не маємо подорожувати і втрачати день на відновлення. А матч із Зорею буде дуже близько. Ми серйозно готуємося, буде ротація, але це нормально. Хочемо зіграти матч з великим респектом. Якщо ми будемо на піку, серйозні, компактні, солідарні, скромні, з ентузіазмом, можемо претендувати на перемогу. Команда готова і маємо велике натхнення, щоб пройти далеко у Кубку. Але це треба ще заслужити. За статусом ти є фаворитом, але кубкові матчі непередбачувані завжди.

— Дуже тішить, що команда додає в другому таймі, але турбує те, що вона тяжко входить у матч. Чи вбачаєте ви в цьому проблему, і якщо так, як її вирішувати?

— Вирішуємо. Це один з ключових процесів інформації та аналізу. Дійсно було декілька перших таймів, де почувалися якось сковано психологічно, не заходивши в матч, як бажали. Чи суперник душить статусом, чи забиває перший гол. Але наша команда готова фізично. Наш тренувальний процес виглядає як матч. Ми навіть перевищуємо на тренуваннях за кілометражем та ефективністю сам матч. І останні 20 хвилин у кожному матчі є для нас дуже важливими. Ти виграєш матч не на 33-й або 57-й хвилині, а коли суддя дає фінальний свисток. Маєш грати до 95-ї хвилини. Пізніше я ще раз подивлюся матч, зроблю аналіз. Те, що ви сказали, ми насправді хочемо поправити. Є, над чим працювати. Ми не найгірші, але й не найкращі. Знаємо наші недоліки, живемо з нашими лімітами, і скромність та солідарність пацанів дає право битися за кожне очко. Можемо вигравати через контроль м’яча, а можемо пахати, терпіти без м’яча та проводити контратаки. Команда, в цілому, контролює всі сегменти гри, і це відображається на результаті.

— Що трапилося з Логіновим, який не потрапив навіть до заявки?

— Він у тренувальному процесі відчув привідний м’яз. На початку тижня пару днів не тренувався. Планувалося, що він зіграє сьогодні, щоб продовжити вдалий матч проти Шахтаря і набути впевненості. Він не грав декілька матчів, і центральні захисники Адамюк та Сваток вдало діяли між собою. Для мене кайф мати чотири центральних захисники, плюс ще є Батагов, талант якого відомий. Нічого страшного, за декілька днів Логінову буде краще, і ми зможемо на нього розраховувати.