Після спарингу проти «Зорі» головний тренер «Дніпра-1» Ігор Йовічевіч підбив підсумки гри та всього міжсезоння.

— Цього літа в нас всі спаринги дуже кваліфіковані: «Ворскла», «Олександрія», «Колос» і, ось, сьогодні суперником була єврокоманда, яка довела свій клас у напруженому бойовому матчі. У першому таймі вони тиском, агресією, пресингом створили багато проблем. Вони це робили не лише з нами, а й з «Динамо», «Шахтарем». Це їхній стиль, який виходить дуже вдало. Ми це перетерпіли. Попри те, що вони домінували з м’ячем, не можу сказати, що до гола мали чіткі моменти. Навпаки, ми мали моменти на контратаках. Ми гралися з простором, а вони грали з м’ячем. Припустилися єдиної помилки у центрі поля, і вони завдяки кваліфікації та майстерності реалізували це у гол. Це їхній козир в ромбі. Якщо не перекрити певні зони, вони створюють проблеми.

Думаю, що з сьогоднішнього поєдинку ми можемо багато чого взяти. Коли їхній темп впав у другому таймі, і пресинг вже був не той, ми дісталися до м’яча, почали нав’язувати наші атаки. З’явилися моменти і після наших відборів. Матч вийшов напружений, і може піти в актив.

— Ви сьогодні були змушені деяких гравців спробувати не на своїх позиціях. Тому ж Лучкевичу, ймовірно, ліворуч було не так зручно грати, як праворуч…

— Не будемо зараз остаточні висновки робити. Звичайно, що деякі футболісти грають не на рідних позиціях. Але хотілося б, щоб вони мали хвилю у ногах. Треба попрацювати декілька днів на останньому тижні міжсезоння над фізичними параметрами, удосконалити тактику. І якщо граємо 3-4-3, щоб той гол не повторився. Якщо це мало відбутися, нехай краще сьогодні. Можемо виправити, і це лише дрібниця у тактичному рішенні. В наступному матчі граємо з «Ворсклою», яка грає у два форварди, які попереду фіксують наших центральних захисників, плюс Кане. Тож, ще раз кажу, сьогоднішній матч піде в актив у підготовці до першого матчу чемпіонату. Звичайно, в нас не грали декілька футболістів: Чуже, Піхальонок, Довбик. Так само і в суперника не було Гладкого, Кочергіна, Кабаєва, Вернидуба.

— Сьогоднішня лінія атаки – це експеримент чи спроба щось приховати?

— Звичайно, є певні задуми. Схований нападаючий може впасти між лініями, надати кількісну перевагу, а в іншій фазі піти в індивідуальний пресинг проти Фаворова, Імерекова, Цвека. І коли нам це вдавалося, після відбору м’яча ми створювали моменти. Не буду все розповідати, але проти єврокоманди, яка має чітку ідею тренера, показали, що можемо виграти матч. Не зважаючи на те, що вони, можливо, були кращі з м’ячем.

— До старту чемпіонату залишився тиждень. Хвилювання, нетерпіння – що відчуваєте?

— Команда готова та з нетерпінням хоче почати чемпіонат. Чекаємо ще пару футболістів, щоб доукомплектуватися та сконцентруватися остаточно на початку чемпіонату. У Полтаві завжди важко грати, команда також грає у єврокубках. Проти них теж був хороший спаринг… Можу сказати, що це були найкращі збори за мої останні тренерські роки. Ніби грали в УПЛ вже. Можливо, немає такого психологічного тиску, але напруга є дуже високою. Такої кількості єдиноборств не було, напевно, коли ми грали тут з ними наприкінці чемпіонату. Вони не хочуть поступатися; ми теж не прибираємо ніжки. І це добре.

— У середу буде перший офіційний крок до нового сезону. Чекаєте вболівальників на презентації команди?

— Звичайно, ми всі чекаємо гарної події для всіх: відкрите тренування, презентуємо новачків. Це звична річ для європейських клубів, тож буде цікаво. Якщо не помиляюся, і в чемпіонаті відчиняють трибуни для глядачів. Це дуже великий плюс для чемпіонату. Є дуже якісні матчі, і з вболівальниками вони можуть бути на рівні бундесліги. Тут є характерні команди, тут фізична ліга з потужними швидкими футболістами. І з вболівальниками набагато легше досягти результат. Тож, я закликаю їх на відкрите тренування і щоб їх якомога було більше з нами протягом всього чемпіонату. Знаю, що вони будуть гордими за нас, коли побачать, що команда б’ється з першої до останньої хвилини. Ніколи вони не дорікнуть нам, що ми не билися. Можливо, інколи результат буде не таким, як ми бажаємо, але поле ми будемо залишати у крові.