Післяматчева пресконференція головного тренера СК «Дніпро-1» Ігоря Йовічевіча:

— Дуже пишаюся тим, як виглядала команда сьогодні. Зустрілися дві команди, що перебувають у хорошій формі, на ходу. «Ворскла» — дуже хороша команда, має досвід у Лізі Європи. Ми ж тільки йдемо до того, щоб бути на тих же позиціях, що й вони. Насправді, цей матч дає нам впевненість. Стресовий матч, в якому ти маєш перемогти. Вийшов один з найкращих матчів за час, поки я тут тренер. Пишаюся командою. Ми контролювали матч повністю обидва тайми, захищалися з м’ячем у ногах, не давали змоги продемонструвати їм свої козирі: швидку атаку, шукаючи Тілля, Рангела, латералей, які швидко підключаються. Ми готувалися дуже серйозно, бо поважаємо «Ворсклу», і показали свій респект, граючи на максимумі. Вийшло так, і думаю, це є для нас шляхом та напрямком, в якому маємо рухатись.

— В останнім часом значно підвищилася мотивація гравців, їхнє ставлення до гри. Це ваша робота чи, може, підвищили преміальні?

— Робоча етика на тренуванні дає впевненість в організації гри. Тренуються хлопці, як у матчі – дуже інтенсивно. А кожен матч грають, ніби останній. І поки буде так, можемо перемагати, як сьогодні. Коли все виходить, зростає довіра до самого себе та до партнера. Знаю, що «Ворскла» — дуже хороша команда. Якби ми зіграли з ними завтра, можливо, був би інший результат. Але завжди маєш бути кращим сьогодні – у той момент, коли граєш матч. Зірки зійшлися, і кожен футболіст дав свій максимум сьогодні. Стиль «Ворскли» — вертикальний швидкий футбол. А ми запропонували свій стиль – захищатись з м’ячем у ногах, домінувати та не давати бігти на чужій половині поля. Це був план на гру. Бо знаємо небезпечність Якубу та Пердути, які високо піднімаються як вінгери, плюс є три нападаючі. Тож, найкращий шлях – відштовхувати їх від наших воріт. Комбінувати краще, мати добру динаміку паса, малу відстань гравцями, щоб після втрати м’яча бути одразу у пресингу. І дійсно, ми підбирали багато м’ячів після втрат. Загалом, молодці команда, я дуже пишаюся ними. Але в ейфорії можемо перебувати лише сьогодні. Завтра вже готуємося до ЛНЗ, це буде інше змагання, і мушу визначити концентрацію та трохи знизити ейфорію, якщо вона є. Але думаю, що її немає, бо у футболі існує лише сьогодні.

— Наскільки важко буде втримати третю позицію?

— Ми йдемо матч за матчем. Не замислююся про позицію. Не хочу, щоб ми думали про результат. Маємо замислюватися над процесом, який приведе до результату. Коли нас атакують високим пресингом, коли стоп-гра, коли суперник сідає у другий блок, як маємо розкрити оборону у низькому блоці, як зробити структуру для проведення контратак. Ось це є процес, у якому я вимагаю концентрації. А концентрація тебе просто втягує бути на максимумі. Лише тоді з’являється талант. «Ворскла» посідає третє місце та грає в Європі. Ми прагнемо до тих же позицій, до позицій «Зорі», «Олександрії», які мають свій досвід. Ми такого досвіду ще на маємо. Є енергія та запас, які я відчуваю та не даю гравцям розслабитися. Та вони самі не хочуть розслабитися, вони просто мене мотивують, а я – їх.