Післяматчева пресконференція головного тренера СК «Дніпро-1» Ігоря Йовічевіча.

— Ви на деякий час закрили клуб від спілкування з пресою, щоб не заважали готуватися. Прокоментуйте цикл підготовки та футбол, який був сьогодні.

— Думаю, що сьогодні команда заслужила перемогу. Пауза, що була в чемпіонаті допомогла нам об’єднатися та краще вивчити один одного, зрозуміти ідею. І план на матч був виконаний майже досконально. Багато в чому допоміг нам швидкий гол, який порушив плани «Десни». Ця команда дуже хороша та неприємна для суперника, має індивідуально сильних футболістів, які можуть зіграти гостро на контратаках. У цьому чемпіонаті вони зазнали першої поразки. Ми не дали їм майже нічого створити, бо наша структура гри вийшла, і це тішить мене як тренера. Це додасть нам упевненості в подальшому руху.

— Прокоментуйте гру Назаренка, який і за збірну непогано виглядає, і сьогодні був забивало цієї перемоги…

— Він молодий вихованець клубу, наша зброя та золото. Ми його ошліфуємо, щоб  був ще кращим. Він молодий, і має багато чому навчитися. Його гол – це нагорода за самовіддачу, бажання, яке він демонструє на поле.

— Ви постійно підказували грати вперед. Це частина стратегії?

— Один з принципів, які я маю – грати на половині поля суперника. Таким чином ми забили перший гол – через пресинг, який не дав «Десні» вийти з оборони. Ми ще мусимо трошки навчити не сідати назад, коли суперник тисне. Маємо підвищити лінію та зменшити можливості суперника для маневру. Тоді лишаються лише довгі передачі, які має бачити перед собою лінія оборони. Ще раз скажу, що виконали план на матч. Робили те, що планували, з м’ячем, а без нього закривали певний простір. Повністю контролювали м’яч та простір.

— Назвіть головне з того, що під час паузи вам вдалося змінити в команді?

— Коли приходить новий тренер, проходить маленька революція. Завжди є бажання змінити хід подій та психологічний стан команди. Ми за цей час багато працювали та продовжуємо працювати над підвищенням психологічного стану. Футбол – гра емоцій. Наскільки ти їх маєш, наскільки маєш усмішку на обличчі, настільки твій футбол може бути успішним. Є ще нюанси. Ще багато роботи, аби команда повністю сприйняла наші ідеї. Сьогодні усі в команді молодці, показали психологічну міць, потужність, єдність, агресивність та бажання перемогти дуже й дуже незручну команду.

— Коли буде готовий грати Хобленко?

— Лікарі кажуть про два тижні, але сподіваюсь, що це буде трохи менше. Подивимось у найближчі 3-4 дні, чи зможе він зіграти з ФК «Львів», чи буде готуватися вже на «Динамо». Відновлення йде добрим шляхом. Шкода, що він зазнав травми на тренуванні. Так само бачу, що Дуглас має проблему з литковим м’язом; у Довбика лікарі сказали, що більше судома, аніж травма.

— Ми встигли провести матч з глядачами, сьогодні знову трибуни були порожні. Що скажете вболівальникам, які радіють разом з командою?

— Цю перемогу я присвячую вболівальникам. В останньому матчі, коли ми забили гол на останніх секундах, я побачив, наскільки вони є для нас важливими. Нашими перемогами хочемо повернути вболівальників на трибуни. Будемо скромні, будемо пахати, ригати та йти від матчу до матчу та сподіваємось, що вболівальники повернуться на трибуни. Знаємо, що непроста ситуація з covid-19, та мусимо бути відповідальними.