Центральний півзахисник «Дніпра-1» розповідає про те, як грати без глядачів і в умовах спеки.

— Ігорю, дніпряни здобули четверту поспіль перемогу. Цього разу вольову!

— Складний був матч. Львів’яни показали повну самовіддачу, хотіли взяти очки. Добре, що це вдалося нам.

— «Дніпро-1» володів м’ячем майже вдвічі довше, однак переміг із великими труднощами. Це взагалі специфіка команд, які люблять і вміють тримати м’яч: у них завжди виникають проблеми, якщо суперник закривається…

— В першому таймі у нас не дуже виходило, але під час перерви тренери вказали на те, що робили не так, і в результаті ми змінили хід гри. Основне, на що нам вказали, — маємо грати швидше, зокрема — швидше переводити м’яч із флангу на фланг. У другому таймі ми все змінили.

— Намагаючись діяти через пас, Ваша команда при цьому відчутно програла супернику в інтенсивності пресингу. В той же час, приміром, «Зоря», так само сповідуючи комбінаційний стиль, майже завжди запресинговує опонентів. Чому це не завжди вдається «Дніпру-1»?

— Постійно працюємо над цим на тренуваннях. Віднедавна у нас у штабі є італійський фахівець Луїджі Ночентіно, який, окрім іншого, якраз і звертає увагу на те, що маємо краще пресингувати. Чому не виходило в конкретному матчі зі «Львовом»? Бо коли ми починали пресингувати, вони зразу вибивали м’яч уперед, і ми, грубо кажучи, просто не встигали застосовувати до них пресинг.

— Якраз про італійця. Після завершення карантину голкіпер «Дніпра-1» Валерій Юрчук розповів, що з появою в тренерському штабі італійського фахівця команда заграє по-іншому. В чому суть нововведень Луїджі Ночентіні?

— Більше пресингуємо. Граємо швидше. Намагаємося не перетримувати м’яч у захисті. Головне — почали грати у більш вертикальний футбол. Луїджі хороший спеціаліст, із ним приємно працювати.

— Як йому живеться в Україні?

— Йому подобається. Живе в хорошому районі, там чудові краєвиди, є ресторани з італійською кухнею, де він може відчути себе, наче вдома.

— Як відчуття від матчів на порожніх стадіонах?

— Інколи виникає думка, ніби береш участь не в матчі, а в «тренуванні з підвищеною відповідальністю»… Антураж зовсім не той. Сподіваюся, вже скоро люди повернуться на стадіони.

— На вихідних до України таки прийшло літо. Несподівана різка спека окреслює перед людськими організмами необхідність адаптації, причому спортсменам у цьому плані складно подвійно…

— Зі «Львовом» матч почався о 19:30, на той момент чаша охолола, стадіон був у тіньочку, й нам, у принципі, комфортно було грати. Як грати о 14:00 — не уявляю собі. Днями у нас тренування почалось о 10:00 — і вже було спекотно.

— Наступними вихідними Ваша команда «відпочиватиме». Як вона проведе цей час, чи заплановані спаринги?

— Нам повідомили два моменти: перший — працюємо в звичайному тренувальному режимі, другий — на вихідних зіграємо товариський матч. Поки не знаємо суперника.

Пресслужба СК «Дніпро-1» за матеріалами УПЛ