У неділю, 6 жовтня, футболісти СК «Дніпро-1» проведуть матч 10-го туру FAVBET ЛІГИ. Суперником с спортклубівців стане донецький «Шахтар». Матч відбудеться на «Дніпро-Арені» і розпочнеться о 14 годині. В прямому ефірі гру транслюватиме телеканал 2+2.
Футбольний клуб «Шахтар» було засновано 24 травня 1936 року. За роки Радянського Союзу клуб здобув репутацію «кубкового бійця», адже чотири рази вигравав Кубок СРСР (1961,1962,1980,1983), один раз Кубок Сезону (1984), але при цьому жодного разу не був чемпіоном СРСР, обмежившись двома срібними (1975,1979) і бронзовими нагородами (1951,1978). Все змінилося вже в часи незалежної України. Гірники 12 разів були чемпіоном країни (у тому числі три останні сезони), 13 разів перемагали у розіграші Кубка України (у тому числі вони вибороли чотири останні трофеї) і 8 разів донеччани перемагали у розіграші національного Суперкубку. Крім того, «Шахтар» є єдиним клубом країни часів незалежності, кому вдалося вибороти єврокубок – гірники стали переможцями останнього Кубка УЄФА у 2009 році. По одному разу клуб грав у чвертьфіналах Ліги Чемпіонів (2011) та Кубку володарів Кубків (1984).
У поточному сезоні «Шахтар» є безумовним лідером чемпіонату, вигравши усі дев’ять поєдинків в УПЛ із загальною різницею 26-8. Вже зараз гірники випереджають своїх найближчих переслідувачів – «Десну» і «Динамо» – на 10 очок! Саме у складі донеччан виступають два з трьох кращих снайперів чемпіонату – це Джуніор Мораес (8 м’ячів) та Марлос (6 м’ячів). Дніпряни ж зараз перебувають на сьомій сходинці у турнірній таблиці з відставання в три пункти від кращої шістки.
Раніше спортклубівці одного разу вже зустрічалися із «Шахтарем» в офіційних матчах. Півроку тому команди також зійшлися на «Дніпро-Арені» на півфінальній стадії розіграшу національного Кубка і тоді дніпряни поступилися грізному супернику з рахунком 0:2, при цьому пропустивши два м’ячі тільки наприкінці зустрічі: на 86 хвилині рахунок відкрив Дентіньо, а вже у компенсований арбітром час (90+2 хвилина) остаточну крапку в матчі встановив Маркос Антоніо.
Цікаво, що головним арбітром матчу знову призначено Ігоря Пасхала з Херсону, який і обслуговував кубковий поєдинок спортклубівців та «Шахтаря». В тій грі він показав лише одну жовту карту і її отримали господарі.