Сьогодні футболісти спортивного клубу «Дніпро-1» вийшли з відпустки, розпочавши підготовку до весняної частини сезону 2018\19 на базі у Придніпровську. Про плани команди та її комплектації клубна прес-служба поспілкувалася із головним тренером спортклубівців Дмитром Михайленком.

— Дмитро Станіславович, зазвичай у головного тренера команди відпустка – це не тільки відпочинок, а і праця в міжсезоння. Як пройшли ваші останні два місяці?

— Дійсно, так і було. Підводили підсумки першого півріччя. Тренерський штаб вивчав наскільки ми прогресували  у порівнянні з минулим сезоном, що можна підкорегувати, які моменти зробити краще, тобто було доволі багато часу для аналізу. Далі був час визначитися з комплектацією команди на весняну частину сезону, і ми раді, що після виходу з відпустки, вона практично завершена.

— Давайте на цьому питанні зупинимося більш детально. Якщо говорити про тих, хто залишив команду, то у кого з цієї сімки були все ж такі кращі шанси залишитись у команді?

— Частина хлопців залишили команду з ігрових причин, вони мали замало ігрового часу. Ну а Олег Кожушко сам попросив нас відпустити його, він хоче себе спробувати на більш високому рівні, і ми пішли йому на зустріч, розуміючи його вік. Інші хлопці бажали мати більше ігрового часу, тому, вважаю, що не було футболістів, які залишилися б незадоволеними станом речей.

— З іншого боку команду доповнили три виконавці. Можете дати кожному характеристику, наскільки важко проходили перемовини щодо їх переходу в СК «Дніпро-1», та як довго ви за ними стежили?

— За усіма стежили ще з минулого сезону. Романюка ми бачили ще, коли він грав за «Волинь» проти ФК «Дніпро» в Прем’єр-лізі  — у нього був хороший рівень, і коли лучани втратили місце в УПЛ, то ми запрошували Юрія до себе в команду, але тоді він обрав для себе інший варіант продовження кар’єри, і тільки зараз захотів до нас перейти.  Теж саме стосується і Зураба Очігави, який не мав ігрової практики в київському «Динамо», а нам потрібна стабільність і більш висока конкуренція на позиції центрального захисника, тому він з радістю прийняв наше запрошення.  По ньому теж перемовини рухалися ще з минулого року. Щодо Ореста Кузика, то на нас вийшли представники гравця, сказали, що зараз він не грає у повній мірі за грецький клуб, після чого провели невеликі перемовини, які добре закінчилися. Зараз усі вони з нами.

— Відомо, що Романюк грає і на позиції правого захисника, і на позиції правого півзахисника. Де ви його більше бачите?

— Подивимось. Тут важливо, що він володіє хорошим профайлом, тобто має хороші ігрові характеристики – у нього є і швидкість, і хороша техніка. Тож, де саме ми будемо його використовувати ще подивимося. Для цього з ним потрібно буде попрацювати. Важливіше те, що він з нам, хоче працювати і прогресувати разом з командою та приносити їй користь.

— Відомо, що Романюк підписав повноцінний з клубом контракт, а Очігава і Кузик зараз в оренді. По двом останнім є якісь сумління?

— Тут питання більше не в сумліннях, а у досягнутих договорах з командами, з яких вони прийшли. За півроку ми по ним вже будемо приймати рішення, чи повністю викупати їх контракти. Це більше пов’язано з клубами, де вони грали.

— Крім новачків до команди з оренди повернулася молодь. Ви розраховуєте на них вже у весняній частині чемпіонату або за підсумками зборів вони знову можуть опинитися в оренді?

— Я хотів би їх бачити в команді вже до кінця чемпіонату. Вважаю, що оренда, яку вони пройшли у Кропивницькому та Петрово, піша їм на користь. Хлопці в «Зірці» багато грали, а ті хто був в «Інгульці», нажаль, грали менше, тим не менш побувати в колективах Першої ліги, у тому ж Кропивницькому, де команда бореться за виживання і знаходиться у стресовій ситуації, було їм дуже корисно. Розраховуємо на їх прогрес і на те, що вони допоможуть нам. І я повторюся, комплектація практично завершена, як в один, так і в інший бік. Можливо нас поповнить ще один форвард і більше ми вже нікого брати не будемо.

— Ми бачили, що у першому тренуванні команди були і представники Академії. Хтось з них поїде на збори?

— На перший збір з нами поїдуть Єгор Ярмолюк, Валентин Рубчинський і Арсентій Батагов. На другий збір в Туреччину також поїде група гравців Академії. Є хороші хлопці 2001-2002 років народження, тому ми усіх їх будемо залучати. Ми розуміємо, що без гравців Академії нам буде важко і майбутнє буде непросте у команди. Тому ми дуже розраховуємо на нашу школу і бачимо, що її робота дає серйозні плоди. Влад Супряга поїхав в «Динамо», зараз Сашко Назаренко відмінно себе показує. Є хлопці, які своєї грою заслуговують на винагороду, тому вони і поїдуть на збори з основною командою.

— Наскільки для вас, як головного тренера команди, важливе нове перепідписання контракту Назаренка?

— Так, контракт у нього був, але тепер у футболіста кращі умови. Для нас важливо, що це наш рідний гравець з Академії, і все це не може не радувати.

— Які найближчі плани команди? Коли відбудуться перші спаринги?

— В цьому місяці ми будемо працювати на базі в манежі. 27 січня запланований спаринг проти магдалинівського «ВПК-Агро», а 30 січня зіграємо з лідером Другої ліги кременчуцьким «Кременем».  31 січня у нас закінчиться перша частина підготовки, а 3 лютого ми вирушаємо до Туреччини, де на нас очікує близько шести матчів.

Прес-служба СК «Дніпро-1»