Головний тренер СК «Дніпро-1» Дмитро Михайленко після перемоги над «Гірником-Спортом» (6:0) поспілкувався з представниками ЗМІ.

«Це важлива для нас перемога, адже для нас було дуже важливо вдало розпочати чемпіонат, досягти позитивного результату не в одному-другому матчі, а нехай таких ігор буде більше, хоча б чотири — п’ять. Це потрібно і для психологічної впевненості, і для того, щоб відриватися від конкурентів у турнірній таблиці, адже боротьба очікується дуже складною. Раду те, що вдалося перемогти відмінну команду, хоча можливо цього не скажеш п рахунку, але насправді команда у «Гірника-Спорта» хороша. У минулому сезоні вони були у верхній частині таблиці, перегравали лідерів і всім з ними було важко. Подвійно приємно, що ще у двох наших хлопців – Володимира Польового та реабілітолога Вадима Омельяненка дні народження, тому зараз хороший настрій, але розслаблятися не треба, адже попереду ще довгий шлях. У нас є серйозні цілі в чемпіонаті, так що і далі треба так же серйозно готуватися.

Дуже легко команда суперника доходила до наших воріт. Ми розуміємо, що не вистачає мобільності у середній лінії. Немає швидких гравців, які можуть наздогнати контратаку в середині поля. Але поміняти ми нічого не можемо, нам просто потрібно дбайливіше працювати із м’ячем, бути більш збалансованими у момент, коли втрачаємо м’яч на половині суперника. Є ще такі моменти, коли, наприклад, жовту картку отримав Володимир Польовий, адже за рахунку 4:0 потрібно себе стримувати і такі попередження не отримувати.

Якщо говорити про мої команди, тут скоріше мова йде про УПЛ, і невдалому відрізку після стартових п’яти турів у Другій лізі, то ми будемо намагатися уникнути подібного спаду. Подивимося, що нам піднесе цей сезон. Зрозуміло, що початок хороший, але і суперники далі будуть по іншому нас сприймати. Проте кожний сезон – це окрема історія. В УПЛ причини з таким спадом пояснити простіше –вони там зрозумілі, у Другій лізі ми відчули якусь атакуючу кризу після п’ятого туру, коли не дограли матч в Миколаєві, потім зіграли у нульову нічию з ФК «Дніпро». Подивимося, як буде цього разу, але намагатимемося цього уникнути.

У нас зараз дійсно велика кількість гравців одного рівня і є моменти підтримання мотивації для усіх – це отримання ігрового часу. В цьому є складність у сіх команд, у кого є такий склад, але для цього є розговори, намагаємося спілкуватися з хлопцями, переконувати, що кожен отримає ігровий час. Хоча зараз і не всі гравці не в оптимальних кондиціях, той же Влад Шаповал після тривалої перерви ще не набрав форму. Той же Влад Супряга отримав травму на Євро і є ризик, що він пропустить дві-три гри. Так що будемо виходити з цієї ситуації, але радує те, що у нас всіх гравці різні, і є гравці універсальні, що можуть закрити дві позиції – той же Сашко Назаренко, який може виступати і в середині поля, і тоді на фланзі з’являються і Олексій Чичиков, і Артем Щедрий. Той же Куліш – форвард зовсім іншого плану, ніж Кожушко, або Супряга. Так що той час, який буде представлятися гравцям, залежатиме від суперника і тактики команди на той, чи інший матч. Одна історія, якщо будемо грати першим номером, запираючи суперника на його половині поля, але є і сильні команди, проти яких можна буде відійти назад і використовувати швидкість нападників. Так о у цьому плані, у нас зараз додалося варіативності.

Так, у новачків різний фізичний стан. Вважаю, тут є дві причини. Перше, це те, що хлопці, які до нас прийшли мали більшу відпустки по завершенні минулого сезону – вони місяць відпочивали, тому і наберуть оптимальну форму пізніше, ніж ті, хто виступав за команду у Другій лізі, які відпочивали лише тиждень, і значно швидше набрали форму. А по-друге, той тренувальний процес, який тут отримують новачки, для них зовсім новий, з іншою інтенсивністю. Багато гравців прийшли з команд, де не був поставлений тренувальний процес, де не було полів – Артем Щедрий в «Олімпіку» багато їздив на тренування у різні місця, у Кропивницькому тренування проходили на синтетиці, тому тут ще є питання адаптації. Пройде два-три місяці і гравці будуть більш свіжішими. Ми все це також обговорюємо.

Ми відмінно проведи комплектацію, є по два гравця на позицію, плюс чекаємо на Влада Супрягу і є молоді хлопці 2001 року народження. Тому вже ніякі позиції підсилення не потребують. У нас є достатній ресурс для Першої ліги.

Є домовленість про те, що Сафронов і Бєляєв підуть в оренду в «Зірку» з Кропивницького, де у них буде більше ігрового часу, що дуже потрібно в їх віці. Це важливіше, ніж знаходитись у команді вище рівнем, але не грати».