Прес-конференція головного тренера СК «Дніпро-1» Дмитра Михайленка

— Якщо казати по матчу, то перший тайм вийшов у нас якісним, і ми показали у ньому результат, то після перерви гра у нас не вийшла – ми не задоволені і сказали про це хлопцям. Через що це трапилось? По-перше, ми замінили двох основних гравців, через яких йшла гра. А ті, хто вийшов, приймали неправильні рішення, важко виходили з захисту у напад і не довели до голу ті моменти, які виникали. Більш того, у другому таймі суперник навіть перехопив ініціативу, і в цьому була проблема.

Якщо підводити підсумки всієї осінньої частини чемпіонату, то можна сказати, що для нової команди, яка знаходиться на стадії становлення, ми здійснили суттєвий крок вперед. Прикро, що не займаємо перше місце, наскільки це справедливо – це інше питання, навіть більш філософське, але були хороші ігри, команда додає, додають молоді гравці і на цьому тлі радує той факт, що є відрив від переслідувачів. Нам потрібно буде добре попрацювати на зборах, адже саме у цей час команда прогресує, тому, в цілому, підсумки у нас задовільні.

— Ваш колега відзначав лівий фланг. За скільки секунд Хучбаров стометрівку бігає?

— Ми ж не бігаємо на такі дистанції. Ми фіксуємо відрізки по 10 і 30 метрів, але їх результати — це таємниця (сміється). Так, Каміль – швидкий, але є і ті, хто бігає швидше. У нас і справді хороший лівий фланг, але нас турбує те, що правий фланг не працює у такому ж об’ємі. В цьому є проблема – фланги у нас дуже асиметричні. Те, що ми створюємо ліворуч, ми і близько не можемо створити праворуч. Там є і досвідчений Польовий, і Сніжко, який приймає правильні рішення в обмеженому часі, і є Каміль, який дає швидкість. З правого боку у нас гравці такого рівня розвитку, що поки не встигають швидко приймати вірні рішення. З іншого боку, Когут постійно з права вривається і забив вже 10 м’ячів – це також наслідок хорошої роботи лівого флангу.

— Якщо жовтень був дуже насиченим, команда грала через два дні на третій, то листопад вийшов трохи розтягнутим, ігор доволі мало. Як у таких умовах команда буде готуватися до кубкового матчу у Львові?

— Будемо переводити дихання. В звичайному тижневому циклі будемо готуватися до наступної гри чемпіонату з «Миром», а потім вже цілеспрямовано готуватися до матчу 29 листопада на Кубок у Львові. Цей матч стане одним з найважливіших в кар’єрі багатьох гравців нашої команди. Вихід у півфінал –це досягнення для футболіста, тим більш, таких гравців, які у нас є зараз. Можливо, дехто з них до такої стадії вже і не дійде, тому, для нас ця гра дуже важлива. Спаринги ми точно проводити не будемо, в цьому немає необхідності, а будемо готуватися до матчу через тренування.

— Ви не намагалися домовитися провести матч раніше?

— Намагалися, але львів’яни не пішли нам на зустріч.

— Є враження, що гравці бояться взяти на себе відповідальність пробити по воротах, не те що здалеку, навіть з середньої дистанції. Тим більш, сьогодні був вологий газон, коли можна бити і потім йти на добивання.

— Цілком справедливе зауваження, але є особливі нюанси, на які ми не можемо вплинути. Це буде змінюватися, але не так швидко, як хотілось би. Якщо у гравця до 20-22 років немає хорошого удару, то щоб його таким зробити потрібно дуже багато працювати – і це не три-чотири місяці. Це питання років. У нас зараз немає удара у Сніжка, той же Когут важко б’є здалеку, усі форварди у нас без сильного удару, Каміль їм не володіє. І скільки би ми не працювали над ударами здалеку, він навряд чи буде забивати з-за меж штрафного майданчика. Якщо тому ж Кравченко потрібні чотири — п’ять ударів, і він з них забиває один-два голи, то так воно і буде. Тому, ми націлюємо гравців не бити здалеку, а доставляти м’яч у ті зони, звідки вони вже зуміють забити гол. Як, наприклад, забиває Когут з 5-6 метрів. Теж і з ударами з середньої відстані. Сьогодні Поплавка вийшов на ударну позицію, було метрів 15 до воріт, але і у нього немає сильного удару. Ми все це бачимо на тренуваннях, тому навіщо нам набирати кількість ударів, які нам не принесуть результату?

— Якщо говорити про підсумки року, то можете когось окремо виділити, хто вас порадував, хто ні, і чи потрібно команді підсилення складу узимку?

— Якщо не рахувати досвідчених гравців, які зрозуміло, дуже високого рівня для цій ліги, то я би виділив Сніжка, який стабільно провів цю частину сезону і був нам дуже корисним, а по молодим гравцям – вони показали якісний рівень прогресу. Але у молоді, якщо місяць вона  прогресує, то потім іде деякий спад. Це ми зараз бачимо по Бєляєву, але це абсолютно нормальний стан у цьому віці. Це стосується усіх молодих гравців, але те, що вони зросли у власній майстерності –це точно. Когось окремо з них, я би не виділяв, вони добре працюють на команду, але і повного задоволення їх грою у мене немає.

— А підсилення очікується?

— Подивимось. Поки що особливо ні над чим не думали. Можливо одна-дві позиції і потребують підсилення, але нам потрібно саме з цим гравцям, що у нас є, дати можливість прогресувати. У нас багато молоді, і їм потрібно зростати. Так, є досвідчені Кравченко і Польовий, які залишаються з нами, адже їх досвід для нас дуже важливий. А шукати інших молодих гравців, які сильніше, ніж наші – ми точно таких не знайдемо. А брати лише, щоб брати, — немає сенсу. Нам потрібно думати про майбутнє.

Прес-служба СК «Дніпро-1»