СК «Дніпро-1» – «Сокіл» (Живаніце, Чехія) 1:0 (0:0)

16 лютого. 14.00. Контрольний матч. Сіде. Спорткомплекс «Стар ресорт».

СК «Дніпро-1» (2 ліга України, 1 місце): Ігор Варцаба (Віктор Бабічин,46), Олександр Сафронов, Кирило Зайков, Сергій Логінов (Максим Лопирьонок,46), Юрій Бровченко (Володимир Польовий (кап.),46) , Станіслав Передистий, Іван Литвиненко (Кирило Ховайко,58), Олександр Сніжко (Віталій Кірєєв,46), Дмитро Сула, Ярослав Поплавка (Єгор Чегурко,46), Владислав Войцеховський.

«Сокіл» (3 ліга Чехії, 1 місце) (стартовий склад): Йожеф Птачек, Міхал Бурьянек, Петр Мотичка, Міхал Ферцак, Ондрей Новотни, Лукаш Полак, Радек Горол, Ондрей Херзан, Мартін, Хюндак, Мілан Уджець, Томаш Какрда.

Гол: Кірєєв (57)

У протистоянні з лідером третього чеського дивізіону тренерський штаб СК «Дніпро-1» дав можливість перевірити сили тим гравцям, які були менше задіяні у грі з чернігівською «Десною».  Дніпряни одразу ж оточили штрафний майданчик суперника, але деякий час наша команда ніяк не могла створити якоїсь загрози біля воріт чеського клубу. Взагалі, гра нагадала більшість осінніх поєдинків нашої команди в чемпіонаті, коли суперники одразу запиралися на власній половині поля, і дняпрянам доводилося долати щільний захист опонентів. По справжньому перший гольовий момент виник на 16-й хвилині, коли після кутового, у виконанні Бровченка , Войцеховський зробив скидку на дальню стійку, а там Зайков ледь не переправив м’яч у сітку. Запам’ятався і удар-навіс від Сніжка, який отримав передачу після проходу Поплавки, але м’яч перелетів і голкіпера, і ворота. На 31-й хвилині вже Войцеховський завдавав удару під поперечину метрів з 15-ти, але Птачек з другої спроби зафіксував м’яч. За дві хвилини той же Войцеховський опинився у ще більш вигідному положенні, залишивсь на одинці з голкіпером, але тепер удар форварда пройшов над поперечиною.

Весь цей час Варцаба відверто нудьгував, вперше доторкнувшись до м’яча лише на 34-й хвилині матчу, коли пішов на перехоплення, а першу більш-менш гостру атаку чехи провели правим флангом на 40-й хвилині, але удар метрів з 15-ти був не сильний і прямо у руки нашому воротарю. Як і не виникло проблем у Варцаби, коли він забрав м’яч після удару з лінії штрафного майданчика. А от наша команда після цього ледь не відкрила рахунок, коли Сула у падінні головою замикав навіс з лівого флангу, але трохи вище воріт.

В перерві тренери СК «Дніпро-1» провели одразу п’ять замін, при цьому залишили на полі всю молодь. Фактично тільки чотири гравці представляли осінню основу: Лопирьонок, Польовий, Сула і Войцеховський, а в іншому на поле вийшли – два «академіка», два юніори, два новачка і Кірєєв, який набирає форму після важкої травми. Тепер вже гра пішла на зустрічних курсах, а на 53-й хвилині Бабічин взагалі допоміг партнерам, після небезпечної атаки соколів правим флангом, коли голкіпер зреагував на підступний удар низом. На це наша команда відповіла випадом Войцеховського, який наблизившись до голкіпера бив у дальній кут, але воротар чехів ногою відбив м’яч на кутовий. А далі була подача від Литвиненка, і Кірєєв головою влучно пробив під поперечину – 1:0!

Пропущений м’яч змусив суперників трохи розкритися, і наша команда стала проводити різкі контратаки. Ось Сула вийшов на побачення із голкіпером, але переграти воротаря не зумів, далі Чегурко з Ховайком вдвох втікали до воріт чехів, але «академік» не зумів скористатися пасом Єгора. За 12 хвилин до фінального свистка ще один момент втратив Войцеховський, коли піймав подачу з правого флангу від Сафронова і бив метрів з десяти низом, нажаль, поруч із стійкою, а ближче до завершення гри воротар чехів зреагував на удар Чегурка з лінії штрафного майданчика. Чимало перспективних атак нашої команди зривалися і через офсайди.

Останній шанс в матчі змінити рахунок наша команда втратила на 90-й хвилині, коли за фол проти Войцеховського був призначений перспективний штрафний метрів з 22-х прямо по центру воріт, але м’яч після удару Польового з лінії воріт головою вибив захисник чехів. У підсумку СК «Дніпро-1» на мажорній ноті завершує свій перший збір в Туреччині.